שמנים אתריים – קצת היסטוריה (אישית)

Share on facebook
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email

שמנים אתריים (ארומטיים) הם אחד מהדברים הנפלאים ביותר להחזיק בבית. אני יודעת את זה, כי אצלי אפשר למצוא אותם בכל חדר, ליד הדיפיוזר, ליד הכיור באמבטיה, על השייש במטבח, וגם מסודרים לפי האלף-בית בארון המיוחד שקניתי בשבילם, שמקשט את הסלון שלי.

ההתחלה הייתה צנועה, חברה שלי הציעה לי לפני הרבה שנים להשתמש בשמן אקליפטוס בחורף כדי להקל על הנשימה. אז לא ידעתי מה שאני יודעת היום, ולכן הלכתי לחנות טבע, קניתי שמן אקליפטוס ומבער, והתחלתי להשתמש.

עברו די הרבה שנים. באמצע, הפסקתי להשתמש בשמנים כי היו כל מיני בני משפחה שטופלו בהומאופתיה והשילוב של שתי השיטות בעייתי. התחלתי לעשות יוגה בקביעות, ומפעם לפעם הייתי מגיעה לשיעורים של מורה חדשה. ואז הכרתי את קארה בלטמן-רוק שהייתה המורה של שיעורי יוגה שהתחילו בשעה 5:45 בבוקר. היא הפגישה אותי מחדש עם שמנים אתריים, הפעם כאלה שלא היו רק ריח אלא באמת בעלי סגולות טיפוליות, השמנים של חברת דוטרה doTERRA

אחרי לא הרבה זמן התחילו להצטבר אצלי סוגים שונים של שמנים למטרות שונות וקארה התחילה להפנות אלי אנשים כדי שאכין להם, על פי הנחייתה, סינרגיות שונות. (סינרגיה היא תערובת שבה הצירוף של הרכיבים נותן יותר מאשר כל אחד מהרכיבים בנפרד). אחרי עוד כמה זמן, החלטתי שזה לא שייך שאתן שמנים לאנשים בלי ללמוד את הנושא כמו שצריך, והלכתי ללמוד ארומתרפיה במכללת מעיינות. כשנגמרה שנה א', המשכתי לשנה ב'.

כיום אני מכינה סינרגיות שונות לבני משפחה וחברים, ונציגת מוצר של doTERRA. כל שמן שאפשר לקנות מהם, אני קונה משם, את אלה שאין להם אני קונה בשלוס, כי על שתי החברות האלה אני סומכת – שהשמנים שלהם מכילים רק את מה שהופק מהצמח – בלי תוספים סינטטיים, זיופים או חומרי הדברה. מכיוון שהשמנים משמשים אצלינו גם בבליעה, גם במריחה וגם בהרחה (בדיפיוזר, או ישירות) אני מאוד מקפידה על האיכות של מה שאני מכניסה הביתה.

לאורך הזמן חיפשתי מידע באינטרנט, וראיתי שהמידע בעברית מאוד מצומצם. חלק מהאנשים שהכרתי והשתמשו בשמנים לא הרגישו בנוח עם אנגלית, אז התחלתי להעלות בשבילם פוסטים לפייסבוק עם מידע על השמנים, שתירגמתי מספרים שקניתי ומאתרים שידעתי שכל מה שנכתב בהם מבוסס על מחקרים. כדי שיותר אנשים יוכלו להנות מכל החומר שתירגמתי עד היום, ושאתרגם בעתיד, החלטתי להקים אתר.